آشنایی با انواع منشاء کاکتوس ها

آشنایی با انواع منشاء کاکتوس ها

آشنایی با انواع منشاء کاکتوس ها

کاکتوس ها گیاهانی گوشتی هستند که سازش آنها با زندگی در محیط گرم و خشک و ذخیره آب فراوان ؛ موجب گردیده که عموما ظاهری آبدار و از این ظاهر شبیه هم باشند. در این مقاله سعی داریم جهت آشنایی با انواع منشاء کاکتوس ها اطلاعاتی را در اختیار شما بگذاریم.

عده زیادی از کاکتوس ها نیز به علت زیبایی خاصی که دارند و نیز سازگاری سریع با محیط های مختلف ؛ امروزه به صورت گونه های زینتی در آمده اند که به سهولت می توانید آنها را در شرایط درون خانه ای نیز پرورش و نگهداری کنید.

اصل و منشاء کاکتوس :

موطن اصلی اکثر کاکتوس ها آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی است . تعدادی از گونه های کاکتوسها را در کشورهای شیلی ؛ پرو ؛ بولیوی ؛ آرژانتین ؛ و مکزیک شناسایی شده اند . کاکتوس ها در اوایل قرن هفدهم به اروپا وارد و سپس به استرالیا برده شدند گونه هایی نیز در مناطق آفریقایی یافت میشود.

گونه های متفاوت کاکتوس :

بیش از 2000 گونه کاکتوس وجود دارد که حدود نیمی از آنها را میتوانید در محیط درون خانه ای بعد 3 تا 4 سال وادار به گلدهی نمایید این کاکتوسها به دو گروه تقسیم میشوند دسته اول کاکتوسهای بیابانی یا صحرایی این کاکتوسها در مناطق بیابانی و قاره آمریکا میرویند .

پرورش و نگهداری کاکتوسها :

  • هر قدر گلدانها نسبت به گیاه کوچکتر باشد باعث بزرگ شدن و گلدهی آنها میشود.
  • آنها را میتوانید از طریق قلمه و جدا سازی با جوش و تنه جوش تکثیر نمایید.
  • کاکتوسها در ما های مهر تا اسفند احتیاج به آبیاری ندارند ولی به نور مستقیم نیازمندند.
  • کاکتوسها از نور آفتاب دور بمانند قادر به تولید گل نخواهند بود
  • در ماهای زمستان بعضی از آنها احتیاج به تغذیه و آبیاری کمتری دارند در تابستان بایستی از گرمای شدید آفتاب در امان باشند.

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *