منظور-از-نهاده-های-دامی-چیست؟

منظور از نهاده های دامی چیست؟

برای بسیاری از افراد این پرسش مطرح است که به راستی منظور از نهاده های دامی چیست؟ هر خدمت، ابزار، تجهیز یا ماده مصرفی که جهت رشد، تکثیر و پرورش حیوانات مورد استفاده قرار بگیرد، جزء نهاده های دامی محسوب می شود. بین تولید محصولات کشاورزی و نهاده های دامی ارتباطی مستقیم وجود دارد.

به این معنی که بسیاری از محصولات کشاورزی به عنوان ماده مصرفی برای پرورش دام ها و حیوانات خانگی دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین این سخن که بخشی از نهاده های های دامی از محصولات کشاورزی تامین می شود، ادعایی اغراق آمیز محسوب نمی شود. محصولات علوفه ای و برگی و همین طور کاه و کلش باقی مانده پس از برداشت غلات و دانه بعضی از غلات نظیر جو بطور مستقیم و کنجاله بعضی از دانه های روغنی مثل سویا بعنوان نهاده های دامی مورد مصرف قرار می گیرند.

2 دیدگاه

  • سلام من در گزارشی خواندم پوست میوه جان وضایعات خشک شده آن جزو نهاده های دامی است آیا این گزارش صحت دارد جایی برای خرید و فروش این قبیل مواد وجوددارد ویا اطلاعاتی در این رابطه به طور مبسوط قابل دسترسی است تشکر

    • درود بر شما دوست همراه امداد کشاورزی. در تولید کنسانتره های خوراک دام بسته به شرایط از هر نوع موادی که با آن بتوان نیاز غذایی دام را تامین نمود- با شرط مقرون به صرفه و در دسترس بودن- می توان استفاده نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *