گیاه گوشتی کراسولا مخملی

گیاه گوشتی کراسولا مخملی :

از خانواده گیاهان گوشتی یا ساکولنت هاخاستگاه اصلی گیاه گوشتی کراسولا مخملی کشور آفریقای جنوبی است. اما در بیشتر نقاط جهان رشد میکند. از آن بعنوان گیاه زینتی در منازل و آپارتمان ها و محیط های اداری استفاده میشود . انگلیسی زبانها از این گیاه با عناوینی مثل گیاه پول ، گیاه دلار ، گیاه شانس و گیاه دوستی یاد میکنند . بطور کلی در اذهان عمومی گیاهی خوش یمن به حساب می آید .

بیش از 150 گونه مختلف و در رنگهای متنوع از این گیاه و جود دارد دارای برگهای گوشتی و به همین دلیل بیشتر مردم آن را با کاکتوس اشتباه می گیرند . در شرایط ایده آل در فصل بهار گل میدهد که گل های آن ستاره ای شکل و به شکل رنگهای سفید و صورتی است. به آبیاری زیاد نیاز ندارد  و بهترین زمان آبیاری آن وقتی است که خاک بستر کاملا خشک باشد.

گیاهی نور دوست است ولی برای رشد به نور زیاد غیر مستقیم نیاز دارد بهترین دما برای رشد 5-7 درجه است اما بدلیل گوشتی بودن برگها بهتر است در فصل سرما در دمای محیط گیاه به کمتر از 10 درجه  نرسد خاک مناسب برای رشد این گیاه خاکی است که دارای زهکشی مناسب باشد . تکثیر از طریق بذر در بهار و تهیه قلمه در بهار و تابستان امکان پذیر است.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *