صنعت پرورش قارچ خوراکی نژاد دکمه ای

دستگاه های مورد استفاده در صنعت پرورش قارچ خوراکی


قارچ خوراکی

 

تهویه مناسب و نحوه ی درست کردن آن در تولید قارچ خوراکی

 

سیستم تهویه قارچ خوراکی

 

کانال کولر که در بالا جمع شده است در حالت خاموش که هوا به آن وارد نشده، البته در اینجا به جای طناب در فاصله های 107 سانتی طنابی را به صورت سراسری از داخل کانال عبور داده اند که همان عمل را انجام میدهد.

بر روی نایلون کانال، سوراخ هایی تعبیه کنید که باعث میشود باد مستقیم به قارچ خوراکی برخورد نکرده و در فضا پخش شود روش ایجاد سوراخ بر روی کانال های نایلونی به این شکل است که، اول کولر را روشن کرده و صبر میکنیم که هوا کاملا وارد کانال شود.

 

پس از پر شده کانال نایلونی آن به صورت کاملا صاف در می آید سپس دقیقا در پایین ترین نقطه کانال یعنی روبروی زمین سوراخهایی به قطر کمتر از 17 سانتی متر ایجاد میکنیم.اگر راهروی شما دارای عرض زیاد باشد سوراخها را کمی بزرگتر و اگر عرض کمی دارد سوراخها را کوچکتر میزنیم.

 

نوع نایلون برای کانال کشی نایلون های با عرض 07 سانتی متر و بیشتر هستند که انها را میتوانید از خیابان 10 خرداد بخش فروش نایلون و پالستیک تهیه کنید.در ضمن این شیوه کانال کشی هزینه زیادی ندارد و در مقایسه با هر نوع روش دیگری به صرفه است.

 

نقش رطوبت دهنده ها در تولید قارچ خوراکی

 

سیستم مرطوب کننده قارچ خوراکی

 

دستگاه دیگری هم که برای ایجاد رطوبت استفاده میشود، مه ساز است این دستگاه بهترین است برای محل های کوچک، که دارای قیمتی مناسب برای فعالیتهای تولیدی کوچک میباشد

 

دستگاه صنعتی مه پاش

 

مه پاش

 

دستگاههای صنعتی مه پاش دیگری هم هستند که برای کارهای بزرگ مناسب و برای بیشتر از 177 متر فضا استفاده میشه .

 

دیگ بخار پرورش قارچ خوراکی

 

دیگ بخار پرورش قارچ خوراکی

 

البته برای متراژ های بالاتر از بخارساز یا دیگ بخار استفاده میشود.

 

از مزایای دستگاه بخار ساز گرم، یا همان دیگ بخار ایجاد همزمان بخار و گرما است.با قرار دادن آن در محیط پرورش قارچ خوراکی از آن برای گرم کردن محیط تا حدودی استفاده میشود.بخار این دستگاه حتی از محلی دورتر قابل انتقال به سالن است .

 

کافیست شلنگ هایی به آن متصل کرده و بخار را به محل پرورش ببریم.از بخار ساز در کنار هیتر استفاده میشود.

 

آبیاری قارچ های خوراکی

روش آبیاری با شلنگ دوش آبیاری قارچ خوراکی

چند متر شلنگ برای آبیاری به همراه آبپاش دوشی شکل که آب را بشکل خوبی روی کمپوست بدون صدمه دیدن میسلیوم ها پخش میکند.و بهترین وسیله برای آبیاری قارچ خوراکی پخش کن آبی به شکل زیر است این پخش کن به قارچ خوراکی ریز آسیبی نمیرساند البته این نوع در تصویر برای مثال بوده و هر نوع آبپاشی که آب را با فشار زیاد به کمپوست وارد نکند مناسب است.

 

 

دماسنج های مورد استفاده در پرورش قارچ

خوراکی به صورت انبوه

 

دماسنج میله ای                                                                            

دما سنج میله ایدما سنج میله ای

 

این دماسنج بیشترین دما و کمترین دمای سالن را از آخرین باری که شما به سالن سر زدید تا دمای فعلی را نشان میدهد .بدون برق یا باطری کار میکند و یک کلید صفر کننده داشته و اطلاعات گذشته را پاک میکند و از زمان صفر کردن تا مراجعه بعدی شما بیشترین دمای سالن و کمترین دما را در خودش نگاه میدارد و شما متوجه خواهید شد که نوسان سالن شما در چند ساعت قبل یا حتی چند روز قبل و در کل از آخرین باری که آنرا صفر کرده اید چقدر بوده است.

دماسنج ماکزیمم و مینیمم

 

تکه های موجود بر روی جیوه این دماسنج در بالاترین و کمترین دما ثابت مانده و تا زمان زدن دکمه ای که در تصویر میبینید هیچ حرکتی نمیکنند.دماسنج میله ای که دمای فعلی را نشان میدهد و با فشردن آن در کمپوست دمای داخل آنرا تشخیص داد.

 

 

 

 

 

 

 

 

رطوبت سنج

 

رطوبت سنج

 

این وسیله هم مشخصا برای نشان دادن رطوبت است و نمایش دهنده آن نیز بر اساس درصد % است.

عایق کاری سالن تولید قارچ خوراکی

 

عایق کاری

 

از همه مهمتر عایق سازی سالن است. این عایق کاری ها ابتدا سالن شما را از تبادل حرارتی بیش از حد با محیط باز میدارد یعنی در فصل گرما و سرما، دمای سالن به راحتی کم یا زیاد میشود.اما این عایقکاری ها خاصیت مهمتری هم دارد که از ورود حشرات به سالن و ایجاد آلودگی برای قارچ خوراکی جلوگیری میکند.

 

موارد احتیاط تولید قارچ خوراکی

لوازمی در تجهیز سالن در اینجا به شما توصیه میشود که برای هر سالن واجب نیستند اما داشتن انها اطمینان خاطر بیشتری به پرورش دهندگان میدهد.

1 -منبع ذخیره آب.

 

منابع ذخیره آب

2 -پمپ آب:

 

پمپ

 

از پمپ آب برای انتقال آب با فشار بیشتر استفاده میکنیم.برای مثال میخواهیم سم پاشی کنیم، برای اینکار باید سم را با درصد مشخص که در دستور مصرف آن است با آب مخلوط کنیم.
حالا برای متراژ های زیاد سالنهای کشت کافیست آنرا با مقدار مورد نیاز از آب منبع مخلوط و توسط پمپ آنرا به محل مورد نیاز پمپ کنیم.

3 -لوله کشی داخلی:

 

لوله کشی

 

اگر در سالن لوله کشی کنیم تا شیر آب همیشه در دسترس باشد در استفاده و سرعت کار بسیار تاثیر گزار خواهد بود.مخصوصا زمانی که از پمپ استفاده میکنیم که استفاده متراژ بالا از آن باعث ترکیدگی خواهد شد.

4 -موتور برق:

 

موتور برق

 

موتور برق را اگر داشته باشیم در خصوصا در تابستان ضرر نکرده ایم.در فصل تابستان اگر منطقه ای هستید که برق مکررا قطع میشود برای جلوگیری از گرم شدن و صدمه دیدن محصولات از آن استفاده کنید.حداقل میتواند یک یا دو کولر را برای تعویض هوا روشن کند.

 

5 -رطوبت سنج دیجیتالی:

رطوبت سنج دیجیتال

این دستگاه به صورت برقی رطوبت سالن را نشان میدهد، میشود سنسور آنرا در سالن و دستگاه را در محلی خارج از سالن قرار داد تا شرایط سالن را از خارج آن کنترل کرد.

6 -دماسنج دیجیتال:

دما سنج دیجیتال

این دستگاه هم دارای سنسور است که از راه دور امکان کنترل وجود دارد.

7 -سیستم ایجاد رطوبت قطره ای:

مه ساز قطره ای

در دیوار های اطراف سالن شلنگ های معروف به تراز را وصل میکنیم و در آنها بوسیله ترجیحا هویه سوراخهایی ایجاد میکنیم تا اب به طرف دیوار پاشیده شود و از دیوار به پایین بیاید این سوراخها باید کوچک و در تعداد مناسب باشد تا کل دیوار را خیس کند این روش بر روی دیوارهای سیمانی بهترین جوا را میدهد و هوایی مرطوب و مناسب ایجاد میکند.

 

8-ضد عفونی سازی:

 

تصویر پرمنگنات و فرمالین

ضد عفونی سازی سالن پیش از شروع بکار از فرمالین و پرمنگنات ؛ یا بخار آب استفاده میکنیم البته بخار آب خیلی معمول نیست . بهتر است از همان مخلوط پرمنگنات و فرمالین که تولید بخاری برای ضد عفونی میکند ایجاد استفاده میکنبم فقط هیچگاه در معرض این بخار قرار نگیرید.

 

مشخصات سالنی استاندارد:

 

برای آماده سازی یک سالن پرورش قارچ استاندارد باید نکاتی را در آن رعایت کرد:

برای شروع داشتن خروجی آب برای سالن واجب است.

 

شما در حین آبدهی و شستشوی سالن بعد از خاکدهی یا نطافت نیاز به خروج آبهای اضافه خواهید داشت اگر در محل پرورش خروجی آب نیست حتما بوسیه کندن زمین جوبی برای سالن آماده کنید و آنرا به خارج از سالن انتقال دهید.

 

– پوشاندن دیوارها با نایلون واجب نیست .

 

اما در مواردی میخواهیم سالن خود را تبدیل به 2 سالن کنیم که در هر یک از آنها کمپوستها با دوره رشد متفاوتی را پرورش دهیم.این کار زمانی انجام میشود که نمیخواهیم باردهی محصول ما در یک زمان اجام شود که مشکل در فروش برای ما پیش اید بنابراین مقداری از کمپوستها را خریداری کرده و مقدار دیگر را با فاصله 17 روزه خریداری میکنیم .

حاال نیاز داریم تا شرایط متفاوتی برای هر یک مهیا کنیم. برای این منظور از نایلون ها با عرض باال استفاده میکنیم.به این صورت که بوسیله نبشی های فلزی چهارچوبی را آماده کرده و نابلون ها را از سقف متصل و در کناره ها به این نبشی ها پیچ میکنیم .

درحقیقت ما توسط نایلون ها دیوارهایی درست میکنیم که میتواند یک الیه یا دو الیه باشند.در هزینه ساخت دیوار و … نیز با اینکار صرفه جویی میکنیم. اما در سقف از نایلون استفاده کردن باعث میشود که رطوبت به صورت قطرات به روی قارچها ریخته و الودگی باکتریایی ایجاد کند.

-قبل از هر چیز برای انتخاب یک سالن پرورش قارچ باید به استحکام کف آن محل دقت کنیم.

 

اگر سیمانی است باید از استقامت باالیی برخوردار باشد .میدانیم که یک کمپوست با طول 07 سانتی متر و عرض 27 سانتی متر وزنی در حدود 27 کیلوگرم دارد حاال اگر این وزن در حداقل 4 طبقه قفسه قرار گیرد،

کافیست حساب کنید که در فضای برای مثال 12 متری به همراه وزن خاک پوششی و آبی که در زمان آبیاری به محصوالت داده میشود چه وزنی را باید متحمل شود.

-امکان تخلیه سالن پرورش قارچ خوراکی آسان باشد.

 

چه دوست داشته باشیم و چه نه یکی از مراحل نا مطلوب پرورش قارچ خوراکی تخلیه سالن است بعد از روز 07 ام باید سالن را به سرعت تخلیه کنیم و آماده برای محصول بعد و اگر این کار در سالن به سختی انجام شود عالوه بر طوالنی شده منجر به خستگی کارگران خواهد شد.

بنابراین باید در زمان انتخاب سالن از درب های بزرگ و مناسب و محل خروج نزدیک به سالن استفاده کنیم.

 

-راهرو های دارای عرض مناسب راهرو هایی که برای سالن در نظر میگیریم باید دارای عرض مناسب باشد.

 

کمی کمپوست بیشتر و تولید بیشتر به دردسر های آینده نمی ارزد.در راهرو های مناسب در زمان کمپوست چینی، خاکدهی، برداشت قارچ خوراکی وتخلیه سالن هیچ مشکلی نخواهیم داشت و رفت و آمد به راحتی صورت خواهد گرفت.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *