خصوصیات ترکیبات فسفات و فسفیت

فسفات

خصوصیات و ترکیبات فسفات و فسفیت (چکیده)

کاربرد فسفیت به عنوان بخشی از برنامه های تولید محصولات کشاورزی در حال گسترش است در ساختار این ترکیب یک اکسیژن کمتر از فسفات وجود دارد همین امر موجب میشود ویژگی های شیمیایی و رفتار فسفیت نسبت به فسفات کاملا متفاوت باشد.

فسفیت در مقایسه با فسفات دارای حلالیت بالایی بوده و جذب کار آمد تر و سریع تری در برگ و ریشه گیاهان دارد بنابراین با غلظت های بالا میتواند برای گیاهان ایجاد سمیت نماید. فسفیت اثرات منحصر به فردی در متابولیسم گیاهان دارد فسفیت در کاربرد خاکی و یا روی شاخه ؛ برگ گیاهان به تدریج به فسفات تبدیل میشود به منظور جلوگیری از اختلالات تغذیه ای ؛ کاربرد خاکی و محلول پاشی برگی این ترکیب از غلظت های پایین استفاده میشود ممکن است برای برخی از گونه های گیاهی اثرات منحصر به فردی را نشان دهد که در فسفات دیده نمیشود.

مقدمه :

فسفر یکی از عناصر ضروری مورد نیاز برای تمامی موجودات زنده به شمار می رود . اما به علت واکنش پذیری بالایی که دارد به سرعت با سایر عناصر از جمله اکسیژن و هیدروژن ترکیب شده و به صورت تک عنصر در طبیعت یافت نمیشود. فسفیت بعد از افزودن به خاک تحت تحولات تدریجی قرار میگیرد تا به این فرم پایدار تبدیل شود میکروارگانیسم های خاک قادر به جذب استفاده از فسفیت و آزاد سازی آن  به شکل فسفات هستند و در مسیر این تغییرات بیولوژیکی ؛ انرژی و مواد غذایی خود را نیز تامین نماید.

فسفات در خاک معمولا بین 3 الی 4 ماه بر آورده میشود اما وقتی این ترکیب در طول فصل رشد در خاک به کاربرده شود به دلیل حلالیت بالاتر؛ آسان تر از فسفات در دسترس این میکروارگانیسم ها و ریشه گیاهان قرار میگیرد اکسیداسیون غیر بیولوژیکی فسفیت ممکن است در خاک رخ دهد ولی به تدریج و با شیب ملایم تری صورت می پذیرد.

فسفات

گزارشات متعدد نشان میدهد زمانی که فسفیت به میزان برابربا غلظت فسفات به کار برده شود منبع غذایی ضعیفی برای گیاهان دارای دوره رشد کوتاه محسوب میشود گیاهان تغذیه شده با فسفیت در هفته ها و ماه های ابتدایی دوره تغذیه همواره ضعیف تر از گیاهان تغذیه شده با فسفات هستند. آزمایشات اخیر نشان داده است که در فسفیت  در غلظت مناسب میتواند سبب تحریکاتی در گیاه شود که به دنبال کاربرد فسفات  در گیاه رخ نمیدهد .

محلول پاشی برگی فسفیت را میتوان برای جبران کمبود فسفات در مرکبات و آوو کادو و جایگزین فسفات نمود. تبدیل فسفیت به فسفات ممکن است در اکثر اکسیداسیون شیمیایی آرام و یا توسط قارچ  ها و باکتری های اکسید کننده موجود روی برگ مرکبات و آوو کادو صورت گیرد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *