انواع فیلم ها در نصب گلخانه

نگهداری و نصب انواع فیلم ها در گلخانه

ا

انواع فیلم ها در نصب گلخانه :

فیلم های شفاف غیر حرارتی

فیلم های شفاف غیر حرارتی با خواص مکانیکی مناسب و قابلیت عبور دهی نور مرئی تا 90% در فصول و مکان هایی که تابش نور کم است . پرتو های لازم جهت فتوسنتز گیاه را فراهم میکند . متوسط عبور از نور از فیلم های گلخانه ای حدود 86% میباشد و در صورت تمیز نشدن فیلم های گلخانه ای این مقدار بعد از شش ماه به نصف 43% تقلیل می یابد .

 

انواع فیلم ها در نصب گلخانه

فیلم های شفاف حرارتی :

تنظیم دمای داخل گلخانه از عوامل موثر در رشد گیاهان است کاهش اختلاف دمای شب و روز در درون گلخانه باعث رشد بیشتر گیاه میشود فیلم های حرارتی با حفظ حرارت ناشی از تابش نور خورشید در روز  و بازتابش آن در شب و در مکان هایی که کاهش دما شدید است از هدر رفتن انرژی جلوگیری می نماید. بررسی ها نشان می دهد که استفاده از فیلم های حرارتی باعث صرفه جویی  حدود 15 درصدی هزینه انرژی میشود.

 

انواع فلم ها در نصب گلخانه

فیلم های حرارتی انتشاری :

انتشار پرتو های نور به صورت یکنواخت به درون گلخانه باعث رشد متوازن و هماهنگ همه بخش های گیاه میشود فیلم های حرارتی انتشاری علاوه بر نگه داری بیشتر حرارت داخل گلخانه بر کیفیت نور وتابش ورودی نیز موثر است این نوع فیلم با پخش کردن نور خورشید و انتشار پرتو های آن در تمام زوایا باعث توزیع یکنواخت انرژی خورشید به تمام قسمت های گیاه میشود این فاکتور مخصوصا در مناطقی که تابستان گرمی را سپری می کنند از اهمیت بالایی برخودار است.

 

انواع فیلم ها در نصب گلخانه

 

دوپوش :

در گلخانه ها ( چه پلاستیکی و شیشه ای ) برای کاهش مصرف سوخت با ایجاد یک پوشش جدید در یر پوشش اصلی گلخانه ارتفاع سقف گلخانه را کوتاه میکند این باعث میگردد تا فضای داخلی گلخانه کمتر شود لذا تجهیزات گرمایشی برای گرم کردن فضای کوچکتر نیاز به سوخت کمتری خواهند داشت.

 

انواع فیلم در نصب گلخانه

مالچ :

امروزه استفاده از انواع مالچ های پلاستیکی در کشاورزی برای افزایش عملکرد و زود رسی گیاهان در حال افزایش است فیلم مالچ از هدر رفت آب بدلیل تبخیر جلو گیری میکند همچنین با فیلم مالچ با توزیع  رطوبت در سطح خاک استرس وارده به گیاه را کاهش میدهد.

 

انواع فیلم در ننصب گلخانه

انواع نایلون ها و بسته بندی ها :

کیسه رشد : این محصول برای ایجاد بستری ارزان و در دسترس برای کشت گیاه بصورت فصلی بسیار کارکرد دارد نیاز به فضای کمتر برای کشت مصرف کمتر آب ، مصرف کود و مواد شیمیایی کمتر از مزایای استفاده از این نوع محصول میباشد.

کشاورزی : این نایلون ها در برابر پارگی مقاوم بوده و مانع بسیار خوبی در برابر هوا ، آب و رطوبت دارند این محصولات در رنگ ها و در عرض های مختلف تولید میشوند.

نایلون بسته بندی : این محصولات برای بسته بندی در صنایع پتروشیمی ، کارخا نجات کاشی ، صنایع فرش ، نوشیدنی ها و شرکت هایی که خود را با پالت صادر میکنند مناسب است.

لوله آب رسانی : راه حلی آسان برای جایگزین نمودن لوله های متداول جهت انتقال آب در زمین های کشاورزی استفاده از لوله های آب رسانی میباشد.

 

انواع فیلم ها در نصب گلخانه

انواع فیلم ها در نصب گلخانه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *