اثرات پوشش گلخانه ای

اثرات پوشش گلخانه ای

اثرات پوشش گلخانه ای :

  اثرات انتقال انتشار نور ( Light Diffusion ) :

ویژگی انتشار نور به مفهوم بهبود پراکندگی نور در محیط داخلی گلخانه میباشد این عمل تا حد زیادی راندمان فتوسنتز را بهبود می بخشد این خاصیت به ویژه برای رفع سایه گیاهان قد بلند حائز اهمیت میباشد.

 تاثیرات حرارتی : ( thermal Effect ) :

مهترین دستاورد های استفاده ار فیلم های با فرمولاسیون تاثیرات حرارتی جلوگیری از خروج امواج گرمایی از داخل گلخانه به خارج آن ؛ کاهش آسیب و عوارض ناشی از یخ زدگی و منجر به صرفه جویی در هرینه های گرمایشی میشود.

  اثرات ضد چکه ( Anti Drip ) :

قطره های تشکیل شده بر روی سطح داخلی ها را افزایش دهد بر روی سطح داخلی فیلم های ضد چکه سطح داخلی سقف به سمت دیوار های گلخانه جاری میشود. فیلم های گلخانه ای به دلیل تراکم آب میتواند عواقب منفی بر کیفیت گیاه و رشد داشته باشد این اتفاق میتواند 15 تا 30 درصد انتقال نور را کاهش میدهد.

 

آنتی ویروس ( Anti viruse )

یکی از راه های بظاهر آسان و سریع کنترل آفات ؛ کنترل شیمایی یا به عبارت دیگر بکار بردن آفت کش میباشد اما خطرات و هزینه های گزاف استفاده از سموم آفت کش بر کسی پوشیده نیست به زیان ساده با انتخاب پوشش مناسب گلخانه میتوانید محیطی را فراهم کنید که طیف نوری مناسب برای رشد حشرات و آفت ها به گلخانه وارد نشود.

عبور انتخابی طیف نوری ( photo seiective ) :

ازاین تکنیک در گلخانه های پرورش گل رز ؛ موجب افزایش راندمان تولید و همچنین یکنواختی و بالا رفتن کیفیت رنگ گل با توجه واریته آن میشود. و دارای کیفیت مناسب و بالا میباشند و عطر خاصی دارند ؛ خواهان زیادی را نیز به خود اختصاص داده اند.

مزایای استفاده از فیلم های ضد چکه :

  • نور مناسب در گلخانه
  • باز ده ای بیشتر در حجم محصول
  • کاهش زمان برداشت محصول
  • کیفیت بهتر محصولات و ارزش تجاری بالاتر در اثر کاهش مصرف آفت کش ؛ سموم و کاهش بیماری

 

انواع پوشش گلخانه

پوشش انواع گلخانه ها

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *