گیاهان آپارتمانی

گیاهان آپارتمانی یکی از پرطرفدارترین گیاهان در منازل آپارتمانی هستند با پیدایش و ایجاد گیاهان آپارتمانی زینتی و زیبا افرادی که در منازل آپارتمانی سکونت دارند به راحتی میتوانند گلهای زیبای مخصوص به نوع محیط منزل خود را خریداری نمایند.

نحوه مراقبت از گیاهان آپارتمانی :

این نوع گیاهان در محدوده ی خاصی رشد میکنند و باید مکان آن را زیاد جا به جا نمایید در زمان مناسب باید آن را آبیاری نمایید دقت داشته باشید که این نوع گیاهان باید نور کافی داشته باشند اگر نور آن ها زیاد باشد برگ های گیاهان به صورت لکه ای قهوایی در می آید و باعث از بین بردن برگ ها میشود.

نکات مهم در خصوص مراقبت از گیاهان :

  • زیاده روی در آب : در ریختن آب به گیاه زیاده روی نکنید زیرا باعث میشود املاح و ویتامین های موجود در خاک گیاهان از بین رود و به ریشه صدمه بزند مقدار معین خاصی برای خود در نظر بگیرید و به همان اندازه آبیاری نمایید.
  • کمبود نور :  نور نرسیدن به گیاه باعث میشود رشد گیاه متوقف شود و پس از مدتی از بین میرود پس سعی نمایید گیاه را در جایی قرار دهید که نور کافی به آن داده شود.
  • نفس گیاهان را تازه نگه دارید گاهی اوقات پنجره را باز کنید تا هوای گیاه عوض شود این کار باعث شادابی گیاه میشود.
  • به خاک گلدان رسیدگی نمایید بهتر است خاک گلدان را با ماسه ترکیب کنید و فشرده شدن خاک باعث میشود که جریان هوا و اکسیژن به گیاه نرسد در نتیجه باعث از بین بردن گیاه میشود.
  • درفصل زمستان به فکر گیاه خود باشید و جوری تنظیم دما برای گیاه خود بکنید که صدمه ای به گیاه خود نزنید.

 

گیاهان آپارتمانی

 

 

انواع گیاهان آپارتمانی :

فیکوس بنجامین  آن دسته گیاهانی است که در طراحی دکوراسیون داخلی بسیاز از آن استفاده می شود به خاطر برگ های خاصش خانه شما را مانند یک باغ میوه زیبا می کند.این گیاه هم به خوبی آلاینده ها را از بین می برد و به راحتی در محیط های بسته رشد می کند.

 

گیاهان آپارتمانی

 

فیلودندرون برگ انجیری :

فیلودندرون ها انواع متفاوتی دارند. اما مدل هایی که در این تحقیق انتخاب شده اند این ها هستند: گل فیلودندرون برگ انجیری، فیلودندرون برگ قلبی و فیلودندرون گوش فیلی. همه این انواع رشد آسانی دارند و با کمی توجه می توان سال ها آن ها را سالم نگه داشت.

 

گیاهان آپارتمانی

 

گل آنتوریوم :

گل طبیعی آنتوریوم آندرانوم (Anthurium andreanum) از خانواده‌ آراسه و در لیست گیاهان آپارتمانی میباشد  این گل زیبا دارای برگهای سبز، پهن و قلبی شکل است و زیبایی برگها به اندازه‌ای است که در صورت نداشتن گل، باز هم ظاهری چشم نواز خواهد داشت.

 

گیاهان آپارتمانی

 

گیاه پوتوس یا پتوس :

گیاه پوتوس (پتوس)هم جذاب و هم بسیار مقاوم است و رشد راحت آن مشهور است.این گیاه بومی جنگل های جزایر سولومون است و قادر به سازگاری با گستره وسیعی از شرایط خارج از زیستگاه طبیعی مناطق گرمسیری خود می باشد.

گیاهان آپارتمانی

 

گل شفلرا :

شفلرا یکی از گیاهان آپارتمانی مقاوم و زیباست که در دو نوع شفلرا بلک با برگ های سبز رنگ تیره و شفلرا برگ ابلق با برگ هایی سبز و رگه هایی طلایی و زرد رنگ می باشد. برگ گیاه شفلرا پنجه ای بوده و ظاهر چرم شکل و براق دارد. شفلرا اگر در محیط مناسب قرار بگیرد افزایش ارتفاع بالایی خواهد داشت

 

گیاهان آپارتمانی