فرآوری گیاهان دارویی و خشکبار ها


  • فرآوری میوه ها و گیاهان دارویی و خشکبار :

کشور ما از لحاظ میزان تولید برخی از محصولات باغی در سطح جهان شاخص است ؛ همچنین به واسطه شرایط اقلیمی خاص به ویژه  برخودداری از ساعت های طولانی تابش آفتاب ؛ میوه های حاصله از لحاظ ویژگی های کیفی مانند عطر ؛ طعم و زنگ در جهان زبانزد هستند . نگهداری طولانی مدت این محصول به ویژه تولید میوه خشک و لواشک از گذشته رایج بوده است .

میوه خشک

 

با توجه به آشنایی مصرف کنندگان با ویژگی حسی و تغذیه ای مفید میوه های خشک و لواشک و نیز ارزش افزوده بالا ی این محصولات و وجود شرایط مطلوب برای صادرات این فراورده ها ؛ تولید آنها دارای چشم انداز روشنی از لحاظ کسب درآمد ؛ جلوگیری از اتلاف میوه ها و اشتغال زایی با سرمایه نسبتا کم است.

میوه ها سرشار از انواع ویتامین ها و املاح بوده و منبع غیر فیبر محسوب میشوند ؛ هنگام تنظیم برنامه غذایی به منظور بهبود سلامت و پیشگیری از بیماری ها ؛ باید میوه را در رژیم غذایی قرار داد میوه ها معمولا به شکل تازه مصرف میشوند در حالی که میتوان آنها را به حالت فرآوری شده به ویژه به صورت خشک نیز مصرف کرد.

 

فراوری میوه

یکی از قدیمی ترین روش نگهداری مواد غذایی ؛ خشک کردن است که علاوه بر افزایش دوره ماندگاری آنها ؛ میتواند نقش مهمی در رژیم غذایی انسان داشته باشد میوه خشک در مقایسه با میوه تازه ؛ در وزن یکسان ؛ به دلیل خذف آب دارای کالری بیشتری است ؛ اما چون در حین خشک شدن برخی از مواد مغذی به ویژه ویتامین ها دچار آسیب میشوند نباید جایگزین میوه های تازه شوند . هر چند به سبب دارا بودن خواص تغذیه ای و حسی مطلوب ؛ میوه خشک جانشین مناسبی برای تنقلات کم ارزش مانند چیپس و پفک است.

مراحل تولید میوه خشک : 

تعریف میوه : میوه بخش گوشتی ؛ خوراکی و آبدار گیاهان چند ساله است که معمولا یک یا چند هسته مرکزی داشته باشد و غشایی آنها را در برمیگیرد.

طبقه بندی انواع میوه : میوه ها را به روش های مختلفی طبقه بندی میکنند در فرایند خشک کردن مقدار آب محصول دارای اهمیت بالایی است بنابراین میوه ها از این نظر به گروه های طبقه بندی زیر تقسیم میشوند.

  1. میوه های لطیف و آبدار : این گروه دارای بافت لطیف و آبدار بوده و بسیار صدمه پذیر هستند مانند هلو ؛ انواع آلو ؛ گیلاس ؛ انواع توت ؛ زرد آلو
  2. میوه های گوشتی با بافت نسبتا محکم : این گروه شامل مرکبات مانند سیب ؛ انار ؛ گلابی و غیره تقسیم میشوند.
  3. میوه های کم آب و خشک : این گروه از میوه ها پوست محکمی دارند و ضایعات آنها کمتر از گروه های قبل است مانند پسته ؛ فندق ؛ بادام ؛ گردو

 

گردو

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *